Kosmetyki Revitol

KOSMETYKI NATURALNE

Jak walczyć z trądzikiem na plecach?

Trądzik to odwieczny problem wielu osób. Często zadajemy sobie pytanie jak jemu zaradzić, co zrobić, aby był mniej uciążliwy i w końcu się zlikwidował. Na początku trzeba sobie wyjaśnić, że często walka z trądzikiem jest dość ciężka. Sporo osób uważa, że walkę trzeba prowadzić  na kilku frontach jednocześnie, tzn. zewnętrznie i wewnętrznie. Wtedy na pewno rezultaty będą widoczne w krótkim czasie i jeżeli osoba podejmująca walkę wytrwa w swoim postanowieniu, to jest spora szansa na trwałe i dość szybkie wyleczenie tej przypadłości.

Dużo porad na temat leczenia trądziku można znaleźć w Internecie, na wielu forach, gdzie internauci dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami w walce z trądzikiem. Warto jest więc przeglądać również i takie fora, ponieważ często można tutaj znaleźć takie rady, których nigdzie więcej się nie znajdzie. Bardzo dobre efekty w leczeniu odgrywają kąpiele ziołowe. Napary ziołowe, parówki stosuje się przy trądziku występującym na twarzy. Natomiast na trądzik na plecach dobrze wpływa kąpiel ziołowa. Do ciepłej wody wrzucamy garść ziół. Praktycznie to każdy sposób, który jest zbawienny na twarz, również sprawdza się w innych miejscach dotkniętych tą dolegliwością. Mogą to być zarówno plecy, jak i klatka piersiowa.. W walce z pryszczami dużą rolę odgrywa aromaterapia, chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jak to działa? W tym celu należy zrobić kąpiel całego ciała, do ciepłej wody dodaje się 10 kropli olejku herbacianego, szałwiowego lub cynamonowego.

Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie na miejsca pokryte krostami, pasty cynkowej, która ma działanie antybakteryjne i ściągające. Drugim, sprawdzonym kosmetykiem jest krem Sudocrem, który stosuje się na pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt. Działa wysuszająco i goi niedoskonałości. Można przygotować sobie także papkę z drożdży, którą nakłada się na chore miejsca. Do 2 dag drożdży dodaje się mleko i miesza aż do uzyskania gęstej masy. Papkę nakłada się na 20 minut, a następnie zmywa gorącą wodą, a później zimną. Zbawienna rola drożdży znana jest od lat. Drożdże posiadają witaminy z grupy B, które to witaminy wpływają korzystnie na cerę trądzikową. Poleca się także maseczki z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Poza tym dobrze jest zmienione, chore miejsca wystawiać na działanie promieni słonecznych, chociaż trzeba w tym wypadku postępować bardzo ostrożnie, bowiem jednocześnie pod wpływem słońca na ciele mogą powstać przebarwienia.

Podstawowe rady dla osób z trądzikiem

  • należy pamiętać, żeby nie dopuścić do  przegrzewania skóry,
  • należy nosić lekkie przewiewne ubranie,
  • nie korzystać z solarium, jeśli już chcemy być opaleni to lepiej jest wykorzystać w tym celu słońce.

Zmiany trądzikowe można spowolnić między innymi dzięki stosowaniu odpowiedniej diety. Dieta powinna być bogata w błonnik. Należy jeść spore dawki owoców, warzyw i pełnoziarnistych zbóż. Dobre efekty przynosi dodatkowo spożywanie cynku. Dobrze jest również pić herbatkę ziołową z bratka.

Kanały płatności