Kosmetyki Revitol

KOSMETYKI NATURALNE

Łuszczyca

Wprowadzenie do sprzedaży produktu Revitol Dermasis poprzedziły lata badań prowadzonych przez naukowców firmy Pacific Naturals. Preparat skutecznie łagodzi objawy łuszczycy, co prowadzi do tego, że bardzo szybko zapominasz o problemach związanych z tą chorobą.

Psorgen
216.65 zł
Polecany

Psorgen

Psorgen to jeden z najlepszych naturalnych dermokosmetyków zwalczających objawy łuszczycy. Organiczny, o unikalnej, perfekcyjnie dopracowanej recepturze, niezawodny.

  • Więcej
Psorgen - 3 szt. (20% taniej)
649.95 zł
519.96 zł

Polecany

Psorgen - 3 szt. (20% taniej)

Zamów zestaw składający się z trzech opakowań Psorgen i zaoszczędź 20%!

  • Więcej
Revitol Dermasis
242.67 zł

Revitol Dermasis

Revitol Dermasis sprawi, że zapomnisz o łuskach, swędzeniu i zaczerwienieniach związanych z łuszczycą. Efekty widoczne już po kilku dniach stosowania!

  • Więcej
Skinception Argan Oil
213.03 zł

Skinception Argan Oil

Skinception Argan Oil to czysty, pełnowartościowy olejek arganowy do wielu kosmetycznych zastosowań. Pomaga w zwalczaniu większości problemów dermatologicznych.

  • Więcej

Strony: 1

Łuszczyca

Łuszczyca jest przewlekłą i niestety często powracającą czynnie chorobą polegającą na łuszczeniu się skóry, na której pojawiają się charakterystyczne wykwity. Dysfunkcja ta jest bardzo częstym problemem, dotyka trzech-czterech procent osób. Nie jest ona ani zakaźna ani złośliwa. Powszechność choroby sprawiła, że ustanowiono 29 października Międzynarodowym Dniem Łuszczycy. W Polsce powstało również stowarzyszenie, mające swoich partnerów w innych krajach Europy – Europejska Federacja Chorych na Łuszczycę.

Jakie są  przyczyny tego problemu?

Łuszczycę wywołuje nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, zwłaszcza  złe działanie limfocytów T. Spowodowana jest zbyt szybkim podziałem komórek skóry, co sprawia, że pojawiają się na niej charakterystyczne łuski  (skąd wzięła swoją nazwę ta dysfunkcja). Skóra zamiast odnawiać się co 28 dni, zostaje zmieniana co 3-4. Towarzyszą jej ponadto zaczerwienienie, obrzęki oraz stany zapalne. Mówiąc jeszcze inaczej, łuszczycę wywołuje substancja znana pod nazwą cytokin.

Choroba ta jest dysfunkcją dziedziczną. Nieprawidłowość ta może ujawnić  się w każdym wieku, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Objawy łuszczycy

Łuszczyca to różnokolorowe grudki występujące na skórze: czerwonobrunatne, zaróżowione, płaskie o dobrze zaznaczanych brzegach. Zmiany pokryte są srebrnoszarymi łuskami. Mają tendencje do zlewania się w jedną całość. Problem dotyka najczęściej łokci, kolan, okolicy krzyżowej, pośladków oraz ucha zewnętrznego. Objawy łuszczycy zauważalne są również na owłosionej skórze głowy. Nie powodują one wypadaniu włosów w sposób bezpośredni. Ich utrata następuje na skutek mechanicznych urazów skóry głowy, zwłaszcza jej mocnego drapania.

Wyróżnia się różne typy łuszczycy, jednak 90% z nich to po prosta odmiana schorzenia, zwana – łuszczycą zwykłą. Innymi typami są: łuszczyca krostkowa, krostkowa uogólniona, stawowa, kropelkowata, odwrócona, brodawkująca, wysiękowa, brudźcowa.

Często choroba dotyka również paznokci. Jej objawy nierzadko mylone są z grzybicą. Charakteryzuje się poprzecznymi i podłużnymi bruzdami na płytce paznokci. Niekiedy przyjmuje również barwę pojedynczych żółtych plamek.

Co sprzyja nawrotom choroby?

Łuszczyca jest chorobą, której objawy obserwuje się cyklicznie na skórze. Ma ona charakter przewlekły. Są jednak czynniki, które wpływają na jej pojawienie się. Wpływ ma niewątpliwie stres. Zarówno przeżywany długotrwale, jak również za sprawą nagłego szoku. Kolejnym czynnikiem są stany zapalne każdego typu: zębów, dróg moczowych, gardła, itd., infekcje bakteryjne (zwłaszcza te wywoływane przez paciorkowce), infekcje wirusowe (półpasiec, odra, różyczka, ospa wietrzna). Niekorzystnie wpływają również grzybice i drożdżyce. Ważnymi czynnikami sprzyjającymi pojawieniu się choroby jest alkohol, tytoń, spożywanie dużych ilości tłuszczy, niektóre leki (na przykład hormony, leki beta-blokujące), urazy skóry.

Leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy odbywa się na wiele różnych sposobów. Bardzo często do tego celu wykorzystuje się  kurację witaminową, różnego rodzaju kremy i maści (bardzo dobre efekty daje krem Revitol Dermasis). Niekiedy stosowane są bardzo kontrowersyjne sterydy. Wiele z metod leczenia łuszczycy wpływa w sposób negatywny na zdrowie kobiety, która spodziewa się dziecka, dlatego zaleca się nie planować ciąży ani w trakcie kuracji, ani zbyt szybko po jej zakończeniu. Zastrzeżenie to nie dotyczy preparatów naturalnych, powstałych w całości z nieinwazyjnych, bezpiecznych składników. Niektórzy zauważają poprawę skóry oraz rzadsze nawroty podczas korzystania z kąpieli siarkowym i po kuracjach. Bardzo popularnym ośrodkiem przyjmującym w Polsce osoby chore na łuszczycę jest Busko Zdrój.

Nie ma złotej recepty leczenia łuszczycy. Każdy inaczej reaguje na poszczególne metody walki z problemem. Jednym dana metoda przynosi ulgę, innym nie daje tych efektów, jakich by oni oczekiwali. Mając tego świadomość, nie należy się poddawać, lecz próbować różnych metod.

Podczas każdej kuracji  należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy trzymać się  diety niskotłuszczowej, unikać urazów, stresu, zwracać szczególną uwagę na higienę. Nigdy nie należy drapać chorych miejsc, nie szorować ich, bo w ten sposób z pewnością spowodujemy rozniesienie się choroby po powierzchni skóry.

Kanały płatności