Kosmetyki Revitol

KOSMETYKI NATURALNE

Przeciw starzeniu

Zestaw przeciw starzeniu Revitol skutecznie powstrzymuje skutki starzenia się skóry. Produkty znajdujące się w zestawie poprawią wygląd Twojej twarzy, wygładzą zmarszczki i sprawią, że znów poczujesz się wspaniale.

Revitol Anti Aging
361.89 zł

Revitol Anti Aging

Revitol Anti Aging to produkt najwyższej klasy medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Preparat redukuje zmarszczki i odmładza skórę!

  • Więcej
Revitol Eye Cream
148.63 zł

Revitol Eye Cream

Revitol Eye Cream to lider wśród kremów zwalczających problem opuchniętych powiek oraz cieni pod oczami. Poprawia wygląd zmęczonej skóry, dodając jej blasku i witalności!

  • Więcej
Skinception Kollagen Intensiv
213.03 zł

Skinception Kollagen Intensiv

Prawdziwa bomba kolagenowa. Skóra doceni ją i odwdzięczy się świetnym wyglądem. Prawdopodobnie jedyny krem przeciwzmarszkowy, którego działanie potwierdzono naukowo.

  • Więcej
Striagen-DS
499.00 zł

Striagen-DS

Striagen-DS to rewolucyjny przeciwzmarszczkowy balsam do ciała. Kosmetyczna alternatywa dla botoksu, liftingu i innych zabiegów kosmetycznych.

  • Więcej
Striagen-DS Eye Cream
311.10 zł

Striagen-DS Eye Cream

Striagen-DS Eye Cream to krem pod oczy o wszechstronnym działaniu. Zmniejsza opuchliznę, cienie, zmarszczki. Luksusowa i bardzo skuteczna pielęgnacja dla każdego rodzaju cery.

  • Więcej

Strony: 1

Objawy starzenia się skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który opiera się na powolnej stagnacji komórek ciała, zmniejszeniu ich aktywności dzielenia się oraz możliwości odnowy. Na jego szybkość postępowania mają wpływ przede wszystkim czynniki natury genetycznej, ale również stopień wystawienia skóry na promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, warunki środowiskowe, w jakich przebywamy (w tym zanieczyszczenia środowiska), niezdrowe odżywianie (a zwłaszcza niedobór niezbędnych witamin). Na szybsze starzenie się skóry wpływ ma również jej nieprawidłowa pielęgnacja oraz czynniki natury hormonalnej. Przyspieszyć ten proces może promieniowanie jonizujące, czyli te wydzielane przez urządzenia elektryczne, a zwłaszcza komputery. Nasza skóra starzeje się szybciej niż kiedyś także z innych powodów, takich, na jakie rzadko mamy jakikolwiek wpływ – działanie promieni utrafioletowych, zbyt duża ilość spalin czy ozonu.

Po czym możemy poznać, że nasza skóra się starzeje? Jednym z pierwszych objawów jest jej suchość, czyli mniejsza zdolność do wiązania przez nią wody. Woda wydostaje się ze skóry zamiast być gromadzona w naskórku, w ten sposób spada sprężystość i elastyczność, uwydatniają się zmarszczki mimiczne. Następnie możemy zaobserwować drobne zmarszczki w kącikach oczu i ust. Naskórek w dotyku jest szorstki i jednocześnie delikatny w strukturze. Kolejno – obserwujemy plamy pigmentacyjne na skórze (głównie na skórze dłoni), które spowodowane są niejednolitym wydzielaniem melaniny. Zmiany są również doskonale widoczne wewnątrz struktury skóry – komórki stają się mniej aktywne, zmienia się ich wygląd oraz struktura. Na końcu zmianie ulegają naczynia włosowate, które stają się kruche i podatne na uszkodzenia.

Wystąpienie niektórych opisanych wyżej zmian może być przez nas opóźnione w czasie za sprawą stosowania dobrej klasy kosmetyków pielęgnacyjnych, na przykład kremu Reitol Anti Aging.  Jednak powinniśmy mieć świadomość, że prędzej czy później zmiany na skórze charakterystyczne dla danego wieku pojawią się: dla 30 lat – „kurze łapki”, dla 40 lat – fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki czoła, dla 50 lat – opadanie końcówki nosa, wyraźne zmarszczki szyi, 60-80 lat – wyraźne i głębokie zmarszczki.

W jaki sposób redukować zmarszczki?

Nasza skóra będzie się wolniej starzeń, jeśli będziemy o nią dbać każdego dnia już od wczesnych lat młodości. To, jak nasza skóra wygląda w wieku 40 lat w dużym stopniu uzależnione jest od tego, jak o nią dbaliśmy, gdy mieliśmy 20 lat. Stąd nigdy nie jest za wcześnie na dobrą pielęgnację skóry. Niekiedy również istnieje możliwość cofnięcia procesu starzenia się skóry. Jednak i w tym przypadku trzeba działać szybko i zdecydowanie.

Co ma wpływa na spowolnienie procesu starzenia się skóry? Odpowiednia dieta, ćwiczenia, kompleksowa pielęgnacja skóry oraz ograniczanie stresów. O skórę w szczególny sposób należy dbać już po 35 rokiem życia, kiedy drastycznie zaczyna ona tracić gęstość, zanika jej warstwa tłuszczowa – ochronna. Skutkiem jest dużo mniejsza odporność na czynniki zewnętrzne. Naturalna odnowa biologiczna jest dużo wolniejsza, a zmarszczki są coraz bardziej widoczne. Dobra wiadomość to taka, że dobrze dobrane kosmetyki do codziennej pielęgnacji potrafią spowolnić proces starzenia się skóry i spłycić zmarszczki o nawet 60%. Szczególnie polecamy kremy pielęgnacyjne, zawierające w swoim składzie: białka i polimery, witaminę A, fitohormony, koenzym Q10.

Po 30 roku życia warto skupić się również na demakijażu, by nie stał się on główną przyczyną wysuszania się skóry. Używajmy do tego celu sprawdzonych nawilżających mleczek do demakijażu oraz toników. Warto sięgnąć również po nawilżenie od środka – zapytaj farmaceutę o preparat z wyciągiem z ogórecznika. Pamiętajmy również o tym, że tylko systematyczne działanie może przynieść nam jakiekolwiek efekty.

Kanały płatności